EVKUR

EVKUR Alışveriş Merkezleleri, Bugün ki geldiği noktaya kadar geçen süreçte hangi yollardan geçip ne gibi zorluklar atlattı bilmiyorum.
Ama kendi alanında büyük bir boşluğu doldurup, Firma kendi iş kolunda çok iyi bir konuma geldi.

Bizde adettendir ne zaman birileri çıkıp, birşeyler yapıp başırılı oluyorlarsa! Akabinde birileri de çıkıp bedevadan o başarıya ortak olmaya çalışıyor.

Simit Sarayları Örneğinde olduğu gibi. Simit Sarayları açılmadan önce, Hiç kimse simit sarayı gibi yerler açmayı düşünmemişti nedense. Simit Sarayları açılıp başarılı olduktan sonra, Benzer yüzlerce simitçiler türedi. Cebinde bir kaç kuruş parası olan herkes simit sarayı benzerlerini açtı.. Açtı da ne oldu, Her işte olduğu gibi ilk yapanlar ayakta kaldı.

Yukarda ki vahim simit örneği insanlarımızın yaratıcılıktan ne kadar yoksun olduğunun somut bir örneği bence.

Her yeni açılan simitçi demek, simitçilerin pazarı'nın daralması demek! Ama bunu anlayacak ve algılayacak olan kim zaten bunu kavrayabilirlerse böyle bir girişime gidilmeyecek ama! Malesef bizde böyle işte.

EVKUR almış başını gitmiş ee bizim uyanık insanlarımız boş dururmu! Hemen bunun da taklitleri açılmalı ve açılmışta nitekim!

EVKUR'a Nispet edercesine EVBANK Alışveriş Merkezleri açmışlar( logosunu bulamadım ama Evkur'un logosunun birebir aynısı sadece isim değişikliği var) Uyanık vatandaşlarımız yada vatandaşımız. Yazık bari logoyu değişik tasarlasaydınız! Yaratıcılık yoksunluğunu bir kenera bırakalım, Burda birde emek hırsızlığı söz konusu..

Evkur'un bu yıl ayırmış olduğu reklam bütçesi 5 milyar ytl. Taklitçiler, Yaratıcılık yoksunu mu? yoksa emek hırsızı mı?

yorumu sizin?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !